Lektor
Lektor zahradnických kurzů

Ing. Jan Šoupal

Obor zahradní a krajinářská architektura jsem vystudoval na Mendlově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně v roce 2000. Měl jsem to štěstí, že jsem si vybral obor, který mě zajímá a přináší mi radost a potěšení již od mladých let. Moje profese zahrnuje činnosti architekta i zahradníka. Zabývám se návrhy, realizacemi i údržbou zahrad. Na ukázky mé práce se můžete podívat na těchto webových stránkách. Osobně mám nejraději zahrady přírodní, ve kterých vyniká jejich přirozenost. Zahrady, ze kterých je také užitek, a které jsou v neposlední řadě šetrné k životnímu prostředí.

Čím dál většímu počtu lidí záleží v dnešní době na pěkném, upraveném i účelném prostoru v okolí svých domů. Jak si tak ale všímám zahrad ve svém okolí, velmi často vidím chyby v jejich návrzích, zakládání i v následné péči o zeleň v nich.

Pro různé oblasti našeho života dnes existuje v knižní podobě i na internetu obrovské množství všemožných rad, návodů a informací, avšak často pochybné kvality. Není neobvyklé, že si uváděné informace navzájem protiřečí. V oboru zahradnickém je situace podobná - informací mnoho, ale vyznejte se v tom... Pokud jste se třeba pokoušeli prokousat tím, jak správně provádět řez ovocných stromů, tak víte, o čem mluvím. I s vědomím tohoto faktu jsem se snažil koncipovat své zahradnické kurzy – vybrat to nejdůležitější, podstatné, informace uspořádat přehledně, názorně a v souvislostech. Rád bych svými kurzy přispěl k většímu povědomí, jak přistupovat více profesionálně k tvorbě a údržbě zahrad, péči o ně, a těší mě, že se kurzy setkávají s pozitivním ohlasem.

V případě vašeho zájmu se s vámi rád podělím o své zkušenosti.

Zahradníkům třikrát zdar :)